C410C103K1H5TA91707200
DigiKey Part Number
399-11654-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-11654-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C103K1H5TA91707200
Description
CAP CER 10000PF 100V X8R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C410C103K1H5TA91707200 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Axial
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)