C410C103K1H5TA
DigiKey Part Number
399-C410C103K1H5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C103K1H5TA
Description
CAP CER 10000PF 100V X8R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C410C103K1H5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Bulk
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Axial
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)