C0805C103J1RAL9017TU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 11,764
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 3,654
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Image for C0805C103J1RAL9017TU is not available
C0805C103J1RAL9017TU
DigiKey Part Number
399-C0805C103J1RAL9017TUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C103J1RAL9017TU
Description
.010UF 100V
Detailed Description
10000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)