VPDF501W103K1GV001E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 5,234
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 3,000
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
Knowles Syfer
KEMET
In Stock: 616
KEMET
Similar
TDK
Similar
TDK
10000 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
VPDF501W103K1GV001E
DigiKey Part Number
709-VPDF501W103K1GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VPDF501W103K1GV001E
Description
CAP CER 10000PF 500V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
VPDF501W103K1GV001E Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.125" L x 0.095" W (3.18mm x 2.41mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.080" (2.03mm)