FX10-144IP-44Q-8PH(03)
DigiKey Part Number
H125517-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FX10-144IP-44Q-8PH(03)
Description
CONN INTERPOSER 144P STACK GOLD
Customer Reference
Detailed Description
144 Position Connector Interposer Stacking Gold
EDA/CAD Models
FX10-144IP-44Q-8PH(03) Models
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Mounting Type
Stacking
Packaging
Tray
Part Status
Last Time Buy
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Connector Type
Interposer
Mated Stacking Heights
11mm ~ 13mm