SG7050EEN 156.2500M-CJGAB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 412
Datasheet
Direct
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 38
Datasheet
Direct
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 25
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
TXC CORPORATION
ECS Inc.
In Stock: 5
Diodes Incorporated
In Stock: 500
Connor Winfield
SiTime
SiTime
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SG7050EEN 156.2500M-CJGAB
DigiKey Part Number
114-SG7050EEN156.2500M-CJGAB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG7050EEN 156.2500M-CJGAB
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL S
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
60mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
25mA