1569-26-1-0500-001-1-TS | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1175-1569-26-1-0500-001-1-TS-ND 1175-1569-26-1-0500-001-1-TS-DS-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1569-26-1-0500-001-1-TS |
Description | HOOK-UP STRND 26AWG BLK FEET |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" Black 300V 500.0' (152.4m) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Jacket (Insulation) Diameter 0.051" (1.30mm) |
Mfr | Jacket (Insulation) Thickness 0.015" (0.38mm) |
Packaging Spool Digi-Spool®, Continuous Spool | Length 500.0' (152.4m) |
Part Status Active | Voltage 300V |
Cable Type | Operating Temperature -10°C ~ 105°C |