1569-18-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN552L-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1569-18-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BLU 25'
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" Blue 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.083" (2.11mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
25.00' (7.62m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
34/0.0071"
Additional Resources
In-Stock: 22
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 18AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 14
HOOK-UP STRND 18AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 11
HOOK-UP STRND 18AWG 300V RED 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 18AWG BRN 25'
In-Stock: 0
Unit Price:
Alternate Length
HOOK-UP STRND 18AWG BLU 100'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BLU 50'