SRN4030HA-3R3Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRN4030HA-3R3Y |
Description | FIXED IND 3.3UH 3.4A 50 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.4 A 50mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 50mOhm Max |
Series | Q @ Freq 13 @ 7.96MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 39MHz |
Part Status Active | Ratings AEC-Q200 |
Type Drum Core, Wirewound | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±30% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 4A | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |