ASPIAIG-S4035-3R3M-T
DigiKey Part Number
535-14226-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPIAIG-S4035-3R3M-T
Description
FIXED IND 3.3UH 2.9A 58 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Wirewound Inductor 2.9 A 58mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPIAIG-S4035-3R3M-T Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
58mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
38MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
3.8A
Height - Seated (Max)
0.146" (3.70mm)