HDC15S3S600S-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC15S3S600S-15 is not available
HDC15S3S600S-15
DigiKey Part Number
4306-HDC15S3S600S-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15S3S600S-15
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C