Image for L77SDC37SOL2R210 is not available
L77SDC37SOL2R210
DigiKey Part Number
L77SDC37SOL2R210-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDC37SOL2R210
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C