L717SDCG37P is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 2,015
Datasheet
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717SDCG37P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717SDCG37P
DigiKey Part Number
L717SDCG37P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDCG37P
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS SOLDER CUP
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
L717SDCG37P Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Wire Gauge
20 AWG
Brass
Flange Feature
Cable Side (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C