L77SDC37S1ACH3F
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDC37S1ACH3F
DigiKey Part Number
L77SDC37S1ACH3F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDC37S1ACH3F
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77SDC37S1ACH3F Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Phosphor Bronze
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C