L77HDE15SD1CH4FVGA
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDE15SD1CH4FVGA
DigiKey Part Number
L77HDE15SD1CH4FVGA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDE15SD1CH4FVGA
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15P R/A SLDR
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77HDE15SD1CH4FVGA Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock, Grounding Tabs
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Color
Blue
Brass
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C