L777DFC37P is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Image for L777DFC37P is not available
L777DFC37P
DigiKey Part Number
L777DFC37P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777DFC37P
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C