L77DFC37S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 15
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77DFC37S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77DFC37S
DigiKey Part Number
L77DFC37S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DFC37S
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS PNL MNT
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77DFC37S Models
Category
Termination
Solder Cup
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C