D15S91C4PV00LF is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 120
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
D15S91C4PV00LF
DigiKey Part Number
D15S91C4PV00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D15S91C4PV00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT PRESS
Detailed Description
EDA/CAD Models
D15S91C4PV00LF Models
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C