L77SDAG15SOL2RM5C309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 966
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 432
Datasheet
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77SDAG15SOL2RM5C309
L77SDAG15SOL2RM5C309
L77SDAG15SOL2RM5C309
DigiKey Part Number
L77SDAG15SOL2RM5C309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDAG15SOL2RM5C309
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock
Voltage Rating
250V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C