L117DCFRB37P is available for purchase but is not normally stocked.
3M
In Stock: 261
3M
In Stock: 266
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 100
In Stock: 0
In Stock: 226
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L117DCFRB37P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L117DCFRB37P
DigiKey Part Number
L117DCFRB37P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L117DCFRB37P
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS IDC
Detailed Description
EDA/CAD Models
L117DCFRB37P Models
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C