L17DCFRA37S
L17DCFRA37S
L17DCFRA37S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L17DCFRA37S
DigiKey Part Number
L17DCFRA37S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L17DCFRA37S
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS IDC
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L17DCFRA37S Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Feed Through, Strain Relief
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C