L17DCFRBA37SC309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
3M
In Stock: 0
Datasheet
Similar
3M
In Stock: 0
Datasheet
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L17DCFRBA37SC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L17DCFRBA37SC309
DigiKey Part Number
L17DCFRBA37SC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L17DCFRBA37SC309
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS IDC
Detailed Description
EDA/CAD Models
L17DCFRBA37SC309 Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A
Connector Style
Features
Feed Through, Strain Relief
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C