MK-262-021-433-410S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 11
In Stock: 32
In Stock: 6
In Stock: 10
21 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
MK-262-021-433-410S
DigiKey Part Number
4134-MK-262-021-433-410S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MK-262-021-433-410S
Description
CONN MICRO-D RCPT 21POS R/A SLDR
Detailed Description
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C