MS-2V2-021-435-220S
DigiKey Part Number
4134-MS-2V2-021-435-220S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS-2V2-021-435-220S
Description
CONN MICRO-D RCPT 21POS R/A SLDR
Detailed Description
21 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Aluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C