AC-4800-AA59569R36T0500
DigiKey Part Number
3479-AC-4800-AA59569R36T0500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC-4800-AA59569R36T0500
Description
AC-4800-AA59569R36T0500 1=1M
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.500" (12.70mm, 1/2") - Inner Dia X Enter Number of Meters in Order Quantity 36 AWG
Category
Material
Copper, Tin Plated
Size, Supplied
0.500" (12.70mm, 1/2") - Inner Dia
Series
Thickness
0.046" (1.17mm)
Packaging
Spool
Number of Carriers
48
Part Status
Active
Wire Gauge - Ends
36 AWG