AC-4800-AA59569R36T0375
DigiKey Part Number
3479-AC-4800-AA59569R36T0375-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC-4800-AA59569R36T0375
Description
GROUND BRAID TUBULAR METER
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.375" (9.53mm, 3/8") - Inner Dia X Enter Number of Meters in Order Quantity 36 AWG
Category
Size, Supplied
0.375" (9.53mm, 3/8") - Inner Dia
Manufacturer
AC Tasarim
Thickness
0.030" (0.76mm)
Series
Number of Carriers
48
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Wire Gauge - Ends
36 AWG