ABM3B-25.000MHZ-10-B-1-U-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 6,527
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 8,453
Datasheet
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
ECS Inc.
ECS Inc.
Diodes Incorporated
Jauch Quartz
25 MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABM3B-25.000MHZ-10-B-1-U-T
DigiKey Part Number
ABM3B-25.000MHZ-10-B-1-U-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM3B-25.000MHZ-10-B-1-U-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ABM3B-25.000MHZ-10-B-1-U-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)