ABM81-25.000MHZ-10-B1U-T3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 8,379
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 285
Datasheet
In Stock: 0
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
25 MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABM81-25.000MHZ-10-B1U-T3
DigiKey Part Number
ABM81-25.000MHZ-10-B1U-T3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM81-25.000MHZ-10-B1U-T3
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ABM81-25.000MHZ-10-B1U-T3 Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)