STM32WL5MOC Multiprotocol LPWAN Dual-Core Module
STMicroelectronics' long-range wireless module embeds a powerful LPWAN-compliant radio solution
Integration of STM32WL55JC
  • Dual-core Arm® Cortex®-M0 and Arm Cortex-M4 CPU
  • ART Accelerator with a speed of up to 48 MHz
  • 256 Kbyte Flash memory
  • 64 Kbyte SRAM with sub-GHz radio transceiver
  • Embedded 32 MHz radio TCXO and 32 kHz RTC crystals
  • STSAFE-A110 footprint
  • Metal shield coating
Supporting
  • Frequencies from 864 MHz to 928 MHz