BV301S12015
DigiKey Part Number
3388-BV301S12015-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BV301S12015
Description
115V INPUT 1.5VA PWR XFMR
Detailed Description
1.5VA Power Transformer 115V Primary 12V Secondary 125mA Through Hole
Power - Max
1.5VA
Voltage - Primary
115V
Size / Dimension
32.80mm L x 27.80mm W
Voltage - Secondary (Full Load)
12V
Height - Seated (Max)
24.40mm
Current - Output (Max)
125mA