CC1210KKX7R9BB475
DigiKey Part Number
311-2037-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-2037-1-ND - Cut Tape (CT)
311-2037-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1210KKX7R9BB475
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CC1210KKX7R9BB475 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)