CC0402JRNPO9BN330 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 141,575
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 10,234
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 105
Parametric Equivalent
Direct
TDK
Direct
Murata Electronics
Johanson Dielectrics Inc.
Taiyo Yuden
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
33 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)