CC0100MRX5R5BB223 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 11,295
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
0.022 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 01005 (0402 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC0100MRX5R5BB223
DigiKey Part Number
13-CC0100MRX5R5BB223TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0100MRX5R5BB223
Description
CAP CER 0.022UF 6.3V X5R 01005
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0100MRX5R5BB223 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)