AC0201KRX7R9BB471 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AC0201KRX7R9BB471 |
Description | CAP CER 470PF 50V X7R 0201 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.013" (0.33mm) |