WLBD1005K2U301TP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Max Echo
Vishay Dale
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Image for WLBD1005K2U301TP is not available
WLBD1005K2U301TP
DigiKey Part Number
1292-WLBD1005K2U301TPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLBD1005K2U301TP
Description
FERRITE BEAD 300 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
300 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 200mA 800mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
800mOhm
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
300 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Max)
200mA