ST21B104K500CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 5,955
Datasheet
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 7,754
Datasheet
In Stock: 119
Taiyo Yuden
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
ST21B104K500CT
DigiKey Part Number
1292-ST21B104K500CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST21B104K500CT
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)