0805B122J101CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Vitramon
1200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
0805B122J101CT
DigiKey Part Number
1292-0805B122J101CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805B122J101CT
Description
CAP CER 1200PF 100V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805B122J101CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)