Y402535K0000Q5R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
35 kOhms ±0.02% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Y402535K0000Q5R
DigiKey Part Number
804-Y402535K0000Q5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y402535K0000Q5R
Description
V/N 303265 35K000 0.02% B T 1571
Manufacturer Standard Lead Time
47 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)