Y4021619R000T0R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
619 Ohms ±0.01% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Y4021619R000T0R
DigiKey Part Number
804-Y4021619R000T0R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y4021619R000T0R
Description
FRSM0603 619R00 TCR0.2 0.01% B T
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)