Y1636100R000A1W is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
100 Ohms ±0.05% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Non-Inductive Metal Foil
Y1636100R000A1W
DigiKey Part Number
804-Y1636100R000A1W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y1636100R000A1W
Description
V/N 303133 100R00 0.05% B W 1555
Detailed Description
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)