Y005810K0000T0L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
Image for Y005810K0000T0L is not available
Y005810K0000T0L
DigiKey Part Number
Y005810K0000T0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y005810K0000T0L
Description
RES 10K OHM 0.3W 0.01% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 kOhms ±0.01% 0.3W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive Metal Foil
EDA/CAD Models
Y005810K0000T0L Models
Category
Composition
Mfr
Features
Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±8ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)