VJ1210Y224KXBTW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Walsin Technology Corporation
0.22 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y224KXBTW1BC
DigiKey Part Number
720-VJ1210Y224KXBTW1BCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1210Y224KXBTW1BC
Description
MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)