VJ1206Y823JXXPW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
Similar
KEMET
Similar
KEMET
0.082 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y823JXXPW1BC
DigiKey Part Number
VJ1206Y823JXXPW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y823JXXPW1BC
Description
CAP CER 0.082UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206Y823JXXPW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)