VJ1206A330JBGAT4X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
33 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
VJ1206A330JBGAT4X
DigiKey Part Number
VJ1206A330JBGAT4X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206A330JBGAT4X
Description
CAP CER 33PF 1KV NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
VJ1206A330JBGAT4X Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension
0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)