VJ0603A270FXBCW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Walsin Technology Corporation
27 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
VJ0603A270FXBCW1BC
DigiKey Part Number
VJ0603A270FXBCW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603A270FXBCW1BC
Description
CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603A270FXBCW1BC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)