HV1825Y152JXHATHV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
1500 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
HV1825Y152JXHATHV
DigiKey Part Number
HV1825Y152JXHATHV-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV1825Y152JXHATHV
Description
CAP CER 1500PF 3KV X7R 1825
Detailed Description
EDA/CAD Models
HV1825Y152JXHATHV Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)