HV1825Y152JXMATHV is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1500 pF ±5% 5000V (5kV) Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
HV1825Y152JXMATHV
DigiKey Part Number
HV1825Y152JXMATHV-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV1825Y152JXMATHV
Description
CAP CER 1500PF 5KV X7R 1825
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
HV1825Y152JXMATHV Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)