TH3B155K035E4200 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.5 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 1411 (3528 Metric) 4.2Ohm
TH3B155K035E4200
DigiKey Part Number
TH3B155K035E4200-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3B155K035E4200
Description
CAP TANT 1.5UF 10% 35V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TH3B155K035E4200 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.2Ohm