199D226X9010CZV1 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 199D226X9010CZV1-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 199D226X9010CZV1 |
Description | CAP TANT 22UF 10% 10V RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 43 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 199D226X9010CZV1 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Mfr | Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C |
Series | Mounting Type Through Hole |
Packaging Bulk | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.420" (10.67mm) |
Tolerance ±10% | Lead Spacing 0.125" (3.18mm) |
Voltage - Rated 10 V | Manufacturer Size Code C |