199D226X9010CYV1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Similar
Datasheet
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V Radial
199D226X9010CYV1
DigiKey Part Number
199D226X9010CYV1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D226X9010CYV1
Description
CAP TANT 22UF 10% 10V RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
199D226X9010CYV1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.125" (3.18mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
10 V